Zawsze mam słabość do różnych map. Uwielbiam je przeglądać, dowiadywać się nowych rzeczy, sprawdzać i puszczać wodze wyobraźni. Dlatego też “Atlas geograficzny dla liceum ogólnokształcącego i technikum” okazał się dla mnie czymś pasjonującym.

Ciekawy i pełen przydatnej wiedzy atlas geograficzny

Bez map geografia okazałaby się z pewnością nudnym przedmiotem. To właśnie one wraz z ilustracjami, zdjęciami i towarzyszącymi im informacjami czynią tę dziedzinę nauki tak fascynującą. Ten atlas pod tym względem zasługuje na uwagę. Już sama forma jego wydania jest atrakcyjna wizualnie – a mapy oraz inne elementy tylko to wrażenie potęgują. Pod względem ilości stron też robi wrażenie. Wszystko to sprawia, że ta publikacja jest konkretnym źródłem przydatnych informacji i wiedzy.

Tym, co najbardziej mnie zachwyciło to ilość różnego rodzaju map. Jest ich tutaj ponad 300. Do tego dochodzą tablice, wykresy i diagramy. Zaletą jest także to, że są one aktualne, a to przekłada się na utrwalenie sobie świeżych informacji. Można dzięki temu lepiej poznać świat i Polskę, co jest naprawdę czymś fantastycznym. Kolejnym atutem jest jak dla mnie dbałość wykonania. Mapy są dokładne, wyraźne i nie ma problemów ze znalezieniem na nich tego, czego się szuka. Tak profesjonalnie wydany atlas pod względem wizualnym i merytorycznym jest wartościową publikacją. Poza tym aż chce się do niego stale zaglądać.

Ten atlas to skarbnica wiedzy o świecie

Jeśli pasjonuje was geografia, to korzystanie z tego atlasu sprawi wam wiele radości. To zupełnie nowy wymiar publikacji edukacyjnych. Zresztą nie dziwi mnie to, ponieważ wydaniem atlasu zajęła się Nowa Era, a to zawsze jest gwarancją najwyższej jakości. Cieszę się za każdym razem, kiedy przewracam kolejne strony i z zachwytem przyglądam się tym wszystkim mapom. Jestem zadowolony z tego, że mam go u siebie. Jest niezwykle pomocny i praktyczny. Przy okazji jest też uniwersalny i pasuje do różnych podręczników. Atlas jak najbardziej zasługuje na najwyższą notę. Taką też właśnie mu przyznaję.